fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Maskeni tak gözlerin konuşsun

Gözler kalbin aynasıdır, sen sus gözlerin konuşsun ve daha nice şarkı sözleri sanki bu günlere gönderme yapar gibi… Konuşma işi gözlere kaldığına göre makyaj trendlerinin göz makyajına doğru kayması da gayet normal tabi. Yeni sezonda rahatlıkla uygulayabileceğin göz makyajı trendlerini uygulayarak bu kötü dönemi daha renkli ve eğlenceli bir hale dönüştürmeye ne dersin?

Salgın döneminde virüsten korunmak için ağız ve burnumuzu kapatan maskeler ne yazık ki mimiklerimizin önüne de bir perde indirdi. Gülüyor mu yoksa bitse de gitsek diye dudak mı büküyor? Sanırım şu an dudaklarını kemiriyor… Ya da sinirden ısırıyor mu? İnsanın görmeye alıştığı mimiklerle yaptığı çıkarımları bir kenara bırakması ne zor değil mi? Sanki flört etmek imkânsız bir hale geldi. Ama kabul etmeliyiz ki daha uzun bir süre daha maskelerle yaşayacağız. Bu durumda bize yakışan şikâyet etmek değil maske ile barışıp yola devam etmek.

Bir maskara bir ruj makyajları rujumuz görünemediği için bir anlamsız hale geldi. Hal böyle olunca pratik makyaj rutinleri de göz çevresi etrafında toplanmaya başladı. 2020 sonbahar sezonunda gününe renk katacak bu göz makyajı trendlerini bize göre sen de mutlaka denemelisin.

Canlı renkler

Özellikle canlı renklerin ön plana çıktığı sarılar, pembeler hatta yeşil tonlarını göz pınarlarına uygulanarak dağıldığı göz makyajları bu sonbaharda sıklıkla karşımıza çıkacak gibi.

İhtişamlı kirpikler

Kalın, uzun ve tek tek ayrılmış dolgun kirpikler bir kat daha önem kazanıyor. Göz makyajını bir adım öteye taşıyan bir maskara seçimi yapmak bu aşamada çok daha önemli. Bizim önerimiz Kirpi Ultra Volume maskara. Silikon fırçası ile kirpikleri topaklanma yapmadan tek tek ayırıp çok daha dolgun gösteriyor. Üstelik VEGAN içeriği çevre dostu olması ile de kalbimizi feth ediyor.

Renkli çizgiler

Siyah eyeliner’dan ziyade renkli ve grafik gibi uygulanan renkli göz kalemleri de göz makyajını farklı bir boyuta taşıyan detaylar arasında. Turuncu, mavi, sarı veya pembe çizgileri dilediğin gibi göz çevrene uygulayarak çizginin dışına çıkabilenlerden olduğunu kanıtlayabilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?