fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Hızlı saç uzatmak için yöntemler

Ansızın gelen saç kestirme istediğine karşı koyamadın ve saçlarını kestirdin. Şimdi de uzun saçlarının özlemiyle yanıp tutuşuyor musun? Kolaylıkla uygulayabileceğin bu yöntemlerle saçlarının uzama hızına hız katabilirsin.

Saçlarını düzenli olarak tara

Saçlarını tarayarak saç diplerine bir nevi masaj da yapmış oluyorsun. Kan akışı hızlanan saç diplerinde besleyici olarak kullandığın ürünlerin saç köklerine etkisi de artacaktır.

Şekillendirici ürünlerden uzak dur

Saçların için de ufak bir mola verme zamanı. Özellikle ısı ile şekillendirici ürünlerin verdiği zarardan uzak durmak saç uzatma hızını önemli ölçüde arttıracaktır.

Bol bol su iç

Vücudun kadar saçlarının da suya ihtiyacı olduğunu unutma. Bol bol su tüketerek saçlarını hızla uzatmanın yanında canlılık ve parlaklık da kazandırabilirsin.

Yeşil çayı günlük beslenme rutinine kat

Yeşil çay saç uzamasını sağlayan antioksidanlar açısından zengin içeriğe sahip. Duş almadan önce kendine güzel bir yeşil çay yap ama içmek için değil. Saçlarına uygulayıp 1 saat beklet. Haftada 2 kez yapabilirsin.

Duşta saç diplerine masaj yap

Duş alırken saç diplerine masaj yapmayı ihmal etme. Saç taramak gibi bu adım da saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandıracak, saçlarını daha hızlı uzatmana yardımcı olacaktır.

Saçların açık uyu

Açık saçla uyumak kimileri için kâbus olabilir ama saç tokasının uyguladığı basınç saç yapısını zamanla yıpratıp güçsüzleştirecektir. Eğer saçların güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzasın istiyorsan uyurken saçlarını toplamaktan kaçınmalısın.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?