fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Güneş sonrası saç bakımı nasıl olmalı?

Yaz mevsiminin enerjisi içimizden dolup taşarken kişisel bakım rutinlerimizi de ihmal etmiyoruz öyle değil mi? İster yorucu bir plaj günü ister şehirde koşturma dolu bir iş günü olsun saçları da aynı cilt gibi güneşin zararlı ışınlarından korumak çok önemli. Özellikle yaz aylarında güneşin daha dik ve etkili bir şekilde bizimle buluştuğunu da hesaba katarsak koruyucu içeriğe sahip bakım ürünlerinin elinin en çok gittiği rafta yerini alması şart.

Nem dengesini koru

Şekillendirici olarak kullandığın saç bakım ürünlerinin UV filtresine sahip olması yetmez. Banyo sırasında kullandığın şampuan, saç kremi ve hatta saç bakım maskesinde de güneşin bozduğu nem dengesini tekrar sağlayacak besleyici yağlar olmalı. Tamanu, organik Hindistan cevizi yağı ve Morikue™ proteini ile zenginleştirilmiş içeriği ile AVEDA sun care güneş sonrası saç bakım maskesi saçlarının güneş sonrası tüm ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş. Haftada en az 2 kez uygulamanı şiddetle tavsiye ederiz.

Saç tellerinin kırılmasını önle

Saç telleri ıslakken kırılmaya daha müsait olduğu için havlu ile çitileme hareketi yapmaktan kaçın. Tampon hareketleri ile saçlarındaki fazla suyu arındırdıktan sonra kurumaya bırakabilirsin. Nemli saçla dolaşmak istemiyorsan fön makinesinin en sıcak derecesini kullanmanın da saça zarar verdiğini hatırlatalım. Orta derecede biraz uzak mesafeden saçlarını kurutabilirsin.

Şekillendirici ürünleri saçlarından arındırmayı ihmal etme

En sevdiğin saç şekillendirici ile yaptığın şip şak bir topuz, hafif bir makyaj, topuklu sandaletler ve mini elbise… Tam bir yaz gecesi rüyası öyle değil mi? Peki keyifli geçen gece sonrası hem saçlarını hem de cildini yeni güne hazırlamak için arındırıyor musun? Cevabın hayırsa erken yaşlanma belirtileri peşinden geliyor bizden söylemesi. AVEDA sun care güneş sonrası saç ve vücut temizleyici hem cildini hem de saçlarını tuz, klor ve diğer tüm kalıntılardan arındırarak yeni güne hazırlamak için birebir!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?