fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Saç derisi detoksu hakkında her şey

Güçlü ve parlak görünen saçlar için arınmış, nefes alan bir saç derisi yüzeyi şart! Nefes alan saç kökleri ve sebum dengesi sağlanmış bir saç derisi yüzeyine sahip olmak için bakım rutinine saç derisi detoksunu mutlaka eklemelisin.

Cildini sabah- akşam arındırıp, düzenli peeling yaparak gözeneklerini temizlemeye özen gösteriyorsun öyle değil mi? Cilt bakımının olmazsa olmaz adımlarından biri olan “arındırma” aşaması saç bakımı için de olmazsa olmazlardan biri. Uygulanan perma, boya, Brezilya fönü gibi kimyasal işlemler, gün içerisinde kullanılan saç bakım ürünleri ve saç derisinin yüzeyinde doğal olarak oluşan fazla yağ daha ağırlaşmış ve yıpranmış bir saç görünümü ortaya çıkarabilir. Bu durumun önüne geçmek için düzenli olarak saç derisi dektoksu ile yapmalısın.

Peki, nedir bu saç derisi detoksu?

Saç derisi detoksu saç fırçasının yardımı ile saç diplerine masaj yaparak ölü deriyi atıp, gözenekleri temizleyen, saç foliküllerinde biriken ürün kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olan bir bakım yöntemi. Düzenli yapıldığı takdirde saç kalitesini gözle görülür bir biçimde arttıran saç derisi detoksu için ihtiyacın olan saç bakım ürünü ise AVEDA pramāsana saç derisi bakım konsantresi. Hafif yapılı, durulanmayan konsantre saç derisi yüzeyini arındırıp sebum seviyesini dengeliyor. İçeriğinde bulunan keklik üzümünden elde edilen salisilik asit saç derisini arındırma özelliğine sahip. İçeriğinde ayrıca deniz yosunu, lactobacillus ve tamanu yağı da bulunuyor.

Saç derisi detoksu ne zaman yapılmalı?

Kuruluk, kaşıntı, fazla sebum, yağlı his, kepek, enflamasyon, saçlarda kırılma, dökülme ve saçların yavaş uzaması gibi sorunlarla karşılaşıyorsan saçların detoksa ihtiyacı olduğunu sana göstermeye çalışıyor demektir. Özellikle içeriğinde silikon, paraben ve sülfat bulunan ürünlerin saç derisini çok yorduğu ve saç köklerinde tıkanmalara neden olduğu bilinen bir gerçek. Hem saç derisini yormadan çok daha sağlıklı saçlara sahip olmak için hem de doğal içerikli ürünlere hayatında daha büyük bir yer açmak için kullandığın bakım ürünlerinin içeriklerine mutlaka göz attıktan sonra satın almanı tavsiye ederiz.

Detoksu hayatın her alanında uygula!

Son olarak sadece saç derimizin değil evimizin, arka bahçemizin, dolabımızın hatta aklımızın bile detoksa ihtiyacı oluyor. Arınmak, fazlalıklarından kurtulmak en az saç derinin ihtiyacı olduğu kadar senin de ihtiyacın. 2 senedir asla giymediğin ama bir gün giyerim diyerek sakladığın elbisenin 2. El mağazasına sattıktan sonra sürekli giyecek birinin üzerinde hayal edince sen de mutlu olmuyor musun? Ya da okuduğun, evde bir köşede duran kitapları başkaları da yepyeni yolculuklara çıksın diye bağışlamaya ne dersin? Detoks saç derisi yüzeyinde olduğu kadar hayatın her alanında önemli bir ihtiyaç. Uygula! Arınmış, fazlalıklarından kurtulmuş olmanın ferahlığı ruhuna yansısın!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?