fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Saç kestirmeden önce bilmeniz gerekenler

Yazın yıpratıcı etkilerinin saçlarındaki görünümü artık rahatsız etmeye başladıysa kesim randevusu almanın vakti gelmiş demektir. Saçlarını kestirmeden önce mutlaka bilmen gereken konu başlıklarına göz attıktan sonra kesim modeline karar vermeni şiddetle tavsiye ederiz.

Ne sıklıkla kestirmeli?

Sağlıklı saçlar ayda ortalama bir santim uzar. Eğer keskin hatlara sahip, formlu bir kesim modeline sahipsen formunun bozulmaması için saçlarını ayda bir kestirmen gerekiyor. Ama saçların uzunsa bu süreyi iki üç aya kadar uzatabilirsin.

Hayallerindeki saç kesimi tarzını ne kadar yansıtıyor?

Hepimizin yaptığı en büyük hatalardan biridir; Güzel bir kadın, mükemmel görünen bir saç kesimi görünce kuaförün yolunu tutup ben bundan istiyorum demek… Çok beğendiğin o saç kesiminin bir hataya dönüşmemesi için tarzına uygun hale getirecek gerçek bir saç kesim uzmanına ihtiyacın var. Nerede bulacağını biliyorsun. Adres bilgilerimiz iletişim sayfasında.

Yüz tipine göre saç kesimi nasıl olmalı?

Yüz şekli keskin olanlar ifadesini yumuşatacak, yuvarlak olanlar ise daha ince ve hatlarını belirginleştirecek modelleri tercih ederek altın orana bir adım daha yaklaşabilir. Minyon bir yüz şekline sahip olanlar da tercihlerini kesinlikle kısa modellerden yana kullanmalı.

Binlerce yürek, tek soru; Kâhkül bana yakışır mı?

Kendi kendine kâhkül kestiğin günleri geride bıraktığını düşünüyoruz. Şimdi saçlarını bir uzmanın hünerli ellerine bırakıp yüz şekline en uygun kâhkül modeliyle tanışma zamanı. Ama öncesinde daha detaylı bilgi istiyorsan sadece danışmanlık almak için bile salonlarımızı ziyaret edebilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?