fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Yüz şekline göre kahkül modelleri

Sonbahar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamışken romantik saç modellerinin çekiciliği de artışa geçti. Özellikle kâhkül modeli kestirmek isteyenler için bu aylar mayınlı arazı gibi tuzaklarla dolu. Çünkü her kâhkül modeli ne yazık ki herkese yakışmıyor. Yüz şekline, saç tipine ve tarzına uygun bir kâhkül modelini belirleyecek hünerli eller seni girdiğin mayın tarlasından ustalıkla çıkaracaktır. Ama önce kısa bir bilgilendirme turu atalım. Yüz şekline en uygun kâhkül modellerini keşfetmek için yazımızın devamını mutlaka okumalısın.

Yüz şeklin yuvarlaksa;

Yüz şekli yuvarlak olanlar için kâhkül hiç yakışmıyor derler. Tam aksine uzun kâhkül modelleri yuvarlak yüz şekline sahip olanları daha uzun yüzlü ve zayıf gösterebilme özelliğine sahip gizli bir silah olabilir. Ama baştan uyaralım kâhküller kaş hizasından biraz daha uzun olması gerekiyor yoksa yanaklarının olduğundan daha tombik görünmesine sebep olabilir.

Yüz şeklin kareyse;

Keskin yüz hatlarını yumuşatmak ve daha kadınsı bir havaya bürünmek için yüz şekli kare olanlara tavsiyemiz ortadan ikiye ayrılabilen alın hizasındaki kâhkül modelleri. Özel gecelerde atkuyruğu ve topuz modelleri ile de son derece şık görünen bu kâhkül modelinin feminenliğine feminenlik katacağına emin olabilirsin.

Yüz şeklin küçük ve inceyse;

Küçük ve ince yüz şekline sahipsen kâhkül bakımından en yakışmayacak modeller bile sana çok yakışacaktır. Özellikle hem kıvırcık saçlarda hem de diğer yüz şekillerinde kâbusa dönüşebilecek bir kâhkül modeli olan kısa kahküller bile sana çok yakışabilir. Uzun ve düz saçlara sahipsen bu modeli denemekten sakın çekinme.

Saçlarını kestirmeden önce mutlaka bilmen gereken konu başlıklarına göz attıktan sonra kesim modeline karar vermeni şiddetle tavsiye ederiz. Göz atmak için buraya tıkma.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?