fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

sekillendirme-yolu-kapak

5 Hızlı Saç Şekillendirme Yolu

Toplantıya katılmadan önce çabucak hazırlanmana yardımcı olacak 5 hızlı saç şekillendirme yolu ile her zaman şık ve çekici görün!

 

sac-sekillendirme

 

Malum, zor bir dönemden geçiyoruz. Evde ama çalışarak, arkadaşlarımızdan uzak ama iletişim içinde geçen bu zaman diliminde birden bire görüntülü arama gelmesine de epeyce alıştık. İster yönetici olsun ister flörtleştiğin hoş bir arkadaş; aniden gelen görüntülü aramalara karşı hazırlıklı olman için sana 5 hızlı saç şekillendirme yolu göstermeye geldik!

Kafana tokadan başka bir şey takma

 

bes-hizli-sac-sekillendirme-yolu

 

Saç tokalarının hem şık hem de eforsuz kavuşulan bir kurtarıcı olduğunu düşünüyoruz. Özellikle yüksek taçlar ve clipsli tokaların son dönemde moda olmasından yararlanarak salaş bir şekilde topladığın saçlarına toka ile şıklık kazandırabilirsin.

Zarafet tılsımı

sac-sekillendirme-yolu

 

Adını zarafet timsali atlardan alan saç modeli atkuyruğu modelleri de ani gelen bir aramada güzel bir kaçış yolu olabilir. Diplerini krepe tarağı ile hareketlendirdikten sonra sıkı bir lastik toka ile topladığında zarif ve sade bir saç modeli elde etmen kaçınılmaz.

Salaş ama cool görünüm

 

Sac-Sekilendirme-yolu

 

Örgü modellerinin romantizmi de hızlıca saçlarını daha derli toplu gösterecek şekillendirme yollarından biri. Hafif gevşek bir yarım örgü modeli seni çabasız şıklığa kavuşturacaktır.

 

Anında deniz dalgası etkisi

 

Saçlarına deniz dalgası etkisi kazandırmanın 10 dakikanı bile almayacağını söylesek? İşin sırrı yardım aldığın ürünlerde ve şekillendirme yolunda saklı. İlk olarak nemli saçlarını tutam tutam ayır.

 

Bes-Hızlı-Sac-sekıllendırme

 

Sonrasında AVEDA Texture Tonic Unisex Saç Spreyini saç boy ve uçlarına uygula. Bir sonraki adım olan saçlarını kurutma sırasında yukarıdan aşağıya doğru yavaş hareketlerle kurutmaya dikkat et. Böylelikle saçlarının elektriklenip kabarmasının da önüne geçmiş olacaksın. Deniz dalgaların hazır!

 

 Ev topuzu

 

Son olarak çok da özenli görünmek istemiyorsan her zamanki ev halinmişcesine bir ev topuzu yapabilirsin. Ama senin ev topuzun dağınık ve özensiz görünen bir topuz olmamalı. Saçlarının ön kısmında birkaç tutamın serbest bırakıldığı, ensede hafifçe, gelişi güzel öylesine toplanmışçasına bir görünüm çizen zarif bir topuz olmalı.

Peki, nasıl yapmalı?

 

Saca-sekil-verme

 

Ev topuzu yaparken ilk adım saçlarını atkuyruğu yaparmış gibi bir elinin içine al. Diğer elinle burgu yaparak toparladığın saçlarını normal bir topuz yapar gibi dolamadan gelişi güzel bir şekilde topuz haline getirip lastik toka yardımıyla topla. Saçlarının ön kısmında, kulak arkasından ve ense tarafından birkaç tutamı da serbest bırakmayı ihmal etme. Topuzunu toparlamak için tel tokalardan da yardım alabilirsin.

Diğer önerilerimize göz atmak için buraya tıklayın.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?