fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

Sac-bakim-rutini-nedir

KIŞTAN YAZA SAÇ BAKIM RUTİNİ NASIL GÜNCELLENMELİ?

Kış mevsimini geride bırakıp yaza giriş yaparken cilt bakım rutinini güncellediğin gibi saç bakım rutinini de güncellemende fayda var. Çünkü tıpkı cildin gibi saçların da mevsim değişikliklerinden etkilenir.

 

Sac-bakim-rutini-nedir

İlk adım: Adaptasyon sürecinde saç dökülmesi problemi yaşamamak adına kış aylarında uyguladığın yoğun besleyici içeriğe sahip saç bakım ürünleri ile arana mesafe koymalısın. Bu süreçte saç diplerini ferahlatacak içeriklere sahip ürünler tercih edebilirsin. Mentol, çay ağacı yağı, kafein gibi yenileyici özelliğe sahip içeriklerle zenginleştirilmiş ürünler bu adaptasyon sürecinde sana çok yardımcı olacaktır.

Hızlı yağlanan saçlar

Suyun içinde geçen bir gün, sıcak hava ve nem hızlı yağlanan saçlarının yağlanma hızını da ne yazık ki arttırıyor. Sönük ve cansız saç görünümünden uzaklaşmak için yaz aylarında hacimlendirici içeriğe sahip saç bakım ürünlerinin yanında kuru şampuanlarda tam anlamıyla kurtarıcı niteliğe sahip. İçeriğinde güneş koruyucu UV filtresi olanlar ise her eve lazım.

Kurumaya meyilli saçlar

Gün içerisinde ağırlaşan ancak uçlarında kuru ve cansız bir görünüm oluşan saçlara sahipsen kuru yağlardan faydalanabilirsin. Arındırıcı içeriğe sahip bir ürünle saçlarını temizledikten sonra güneş koruyucu UV filtresine sahip, besleyici bir saç bakım yağını saçlarına nazikçe yedirmeyi ihmal etme. Hatta saç bakım yağın bu yaz en yakın arkadaşın olsun ve çantandan ayırma. Böylelikle saçlarını güneşin zararlı ışınları, nemli hava ve deniz suyunun yıpratıcı etkisinden daima koruyabilirsin.

Kontrol edilmesi güç saçlar

Kabarık, kontrolü zor saçlar yaz aylarında sık sık yıkandıkları, genellikle nemli kaldıkları için kontrolü çok daha zor bir hale geliyor. Seni 3 adımda çok daha kolay kontrol edilen saçlara kavuşturacak Keratin Bakımı ile saçlarının başına dert olmadığı mükemmel bir yaz geçirebilirsin. Sakinleştirici etkiye sahip Keratin bakımı saçlarına aynı zamanda parlaklık ve yumuşaklık da kazandırarak seni hayallerindeki saçlara kavuşturabilir.

Randevu sayfamızdan randevunu hemen oluşturabilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?