fbpx
  • Workday

    09:00 - 20:00

  • Saturday

    09:00 - 20:00

  • Sunday

    10:00 - 19:00

Makas

saclarin-yaza-hazir-mi

Saçların yaza hazır mı?

Yaz kapıda. Her ne kadar tatil planlarımızı ertelemek zorunda kalsak da yaz hazırlıklarımız hız kesmeden devam ediyor öyle değil mi?

Sezon trendlerine göz atıldı, alışveriş listeleri hazırlandı, izole tatil rotaları belirlendi. Peki ya saçların? Saçlarını da yaza hazırlamanın vakti geldi!

Güneş koruyucusu içeren ürünler kullan

Güneşli günlerin gelmesiyle birlikte hem cildimizi hem de saçlarımızı güneşin zararlı ışınlarından korumaya daha da özen göstermenin de zamanı geldi.

 

saclarini-gunesten-koru

Fazla güneşe maruz kalan saçlarda oluşan nem kaybı, cansızlık ve yıpranma gibi belirtilerin önüne geçmek için içeriğinde UVA ve UVB filtresi bulunan saç bakım ürünlerinden yardım alabilirsin. Ürün önermemiz gerekirse dışarı çıkmadan önce saçlarına sıkacağın AVEDA Sun Care Protective Güneş Koruyucu Saç Spreyi keklik üzümü ve tarçın kabuğu yağlarından elde edilen UVA/UVB filtreleri saçlarını güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Isı ile şekillendirici ürünler yerine köpük ya da saç kremlerinden yardım al

Hazır saçların kendiliğinden kurumaya, doğal dalgaları ortaya çıkmaya başlamışken ısı ile şekillendiricileri de bir süreliğine rafa kaldırmaya ne dersin?

 

saclarin-yaza-hazirmi

Hafif dalgalı saçlara sahipsen bukle belirginleştiricilerden, ince telli sönük görünen saçlara sahipsen hacimlendirici içeriğe sahip ürünlerden yardım alarak da dilediğin görünüme ulaşabilirsin. Yaz ayları için vazgeçilmezin denizden yeni çıkmışsın gibi görünen saçlar ise bu yazımıza göz atmayı sakın unutma!

Saçlarını yoğun bakıma al

Saçlarını sık sık boyatanlar, perma ya da düzleştirici yaptıranların yaz aylarına giriş yapmadan önce saçlarını yoğun bakıma alması şart! Uygulanan işlemler dolayısıyla yıpranan saçlarını onarmadan kendini güneşin, sıcak havanın ve tuzlu suyun kollarına bırakmak istemezsin öyle değil mi? Biz de öyle tahmin etmiştik. Saçlarının ihtiyacı olan bakımı en doğru şekilde belirleyip yaz aylarına bomba gibi hazırlanman için bakım randevunu bir an önce oluşturmayı ihmal etme!

Biraz ışıltı hiç fena olmaz!

Son olarak ışıltı tüm saçların hakkı!

brushlight

Özellikle yaz aylarının favori uygulaması Brushlight ile saçlarına biraz ışıltı kat. Saçlarda sunkiss etkisi yaratan, güneşte doğal bir şekilde açılmış gibi görünmesini sağlayan Brushlight uygulaması seni hemen tatil havasına sokacak!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?