fbpx
 • Workday

  09:00 - 20:00

 • Saturday

  09:00 - 20:00

 • Sunday

  10:00 - 19:00

Makas

Keratin-Bakimi-Keratin-Botoks-Bakimi

Keratin bakımı ve Keratin Botoks bakımı arasındaki fark nedir?

Benzer sonuçlar vermelerine rağmen aralarında büyük farklar bulunan keratin bakımı ve keratin botoks bakımı hakkında ayrıntılı bilgi için bu yazımıza mutlaka göz atmalısın.

Gün geçmiyor ki saç bakımında bir yenilik daha olmasın. Düzenli keratin bakımı ile çevresel faktörlerin, ısıl ve kimyasal işlemlerin hasar verdiği saçlarımıza parlaklık ve güç kazandırmayı bir rutin haline getirdik. Ama bazılarımızın saçlarında Keratin bakımı ağırlaşmaya neden olabiliyor. Sebebi ise saç tipine uygun olmaması.

 

Keratin-Bakimi-Keratin-Botoks-Bakimi

 

İki bakım uygulaması da aynı etkiyi yaratırken keratin botoks bakımı ince telli ve yıpranmış saçlar için, keratin bakımı ise kalın telli, kuru ve yıpranmış saçlar için ideal. Saç tellerine keratin yüklemesi yaparak saçları daha güçlü ve parlak bir görünüme kavuşturan bu iki süper bakım saç yapısını güçlendirerek koparak dökülmelerin de önüne geçiyor.

Kİmler Keratin bakımını, kimler keratin botoks bakımını tercih etmeli?

 

Sorunun cevabı çok basit

 • İnce telli ve işlem görmüş, yıpranmış saçlara sahip olanlar Keratin botoks bakımı;
 • Kalın telli ve kuru, yıpranmış saçlar ise Keratin bakımı yaptırmalı.

Mevsim geçişleri, renk değişimi ve perma gibi uygulamanan kimyasal işlemler, ısı ile şekillendiriciler ve doğal olmayan içerikleri ile saç yüzeyinde bir tabaka oluşturarak saçlarının nefes almasına engel olan şekillendirici ürünler… Hepsi saçlarının yıpranıp cansız görünmesi için başlı başına bir neden. Bu yüzden keratin dengesi bozulan saç tellerine düzenli bakım yaptırmanı ve saçlarına hak ettiği özeni göstermen gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Senin için hangi bakımın daha uygun olduğuna karar vermek için Makas Artistic Team’den destek alabilir, Ücretsiz saç analizi randevusu için buraya tıklayabilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?